Ukrayna’da A Haber ekibine saldırı! Yaralanan Orhan Sali yaşadıklarını anlatıyor


A News Gösterim Koordinatörü Orhan Sali ve kameraman Taha Hazar Ukrayna’da saldırıya uğramış, yaralanmışlardı. Tedavi için İstanbul’a dönen Orhan Sali yaşadıklarını A Haber muhabiri Mehmet Karataş’a canlı yayında söyledi.

Orhan Sali’nin anlattıklarından öne çıkanlar:

Dün İstanbul’da hastaneye geldik. Daha ilkin Romanya ve Ukrayan’da da hastanede bazı tespitler yapılmıştı. Dün burada tedavimiz başladı. Lviv’deki hastanede ilk etapta çekilen filme kaburgada kırık tespit edildi.

Elimizde bir şişme meydana geldi. Orada film çektiremedik. Dün burada İstanbul’da meydana getirilen kontrollerde bir kırık olduğu tespit edildi. Bunun için bir ameliyat olması icap ettiğini söyledik doktorlar. Şu anda kemikte kaynama olup olmayacağı riskini taşıyor.

Şu anda bir alçıya alındı. Orada bir cenk ortamı ve psikolojisi var. Oraya girip çıkana kadar değişik bir yapıda ve coğrafyada olduğunuzu hissediyorsunuz. Biz gider gitmez orada sirenler çalmaya başladı. İnsanlar kaçmaya çalışırken bir girmeye çalışıyoruz ve altüst olmuş bir ülke var.

Orada hepimiz herkesten şüpheleniyor. Sirenler çalınca ürkü olmaya başladı. Ikimiz de Lviv’in birazcık dışındaydık. O sırada bir ürkü oluştu. Ukrayna askerlerinin yere yatmasıyla beraber. O sırada insanoğlu kaçmaya başladı.

İşte ikimiz de bu durumu görüntülemek istedik. O sırada Ukraynalı bulunduğunu düşündüğümüz biri geldi. Kameramana hücum etti, o sırada ben devreye girdim ve Taha’yı güvenli noktaya aldım. Tam ayrıldık giderken arkamızdan 10 kişilik bir grup geldi. Onalrın nereden geldiğini görmedik.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.