Türk üniversite öğrencisi Hüseyin Uzun: Ruslar sivil araca ateş açtı


Görüşme masasında şartlar konuşulurken Ukrayna topraklarında savaşı sertliği artıyor. Çeşitli noktalr bombardıman altında ve çatışmalar şiddetleniyor. Sumi’de tahsil gören Türk talebe, bölgeden çıkış yapamadıkları ve yaşadıklarını A haber canlı yayınında söyledi. Hüseyin Uzun, “Ruslar öğrencilerin kullandığı sivil araca ateş açtı” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Uzun’ın canlı yayında anlattıkları.

Biz şu anda bildiri aldık ‘Harkov’dan tren kalkacak’ diye. Fakat biz Sumi’den asla çıkış yapamıyoruz. Birkaç arkadaşımız denedi çıkış yapmayı ve 6 otomobil ile yola çıktılar. Rusların 3 tane denetim noktasında geçip 4. Denetim noktasında tabanca sıkıldı araçlara. Onlardan buradan geri döndüler.

Bir sıkıntıları yok, yaralanma da yaşanmadı. Sumi fazlaca konuşulmuyor fakat biz Harkov’a geçemiyoruz. Şu an ne yapacağımızı da bilmiyoruz. Dün gece burada ürkü havası vardı ve patlamalar yaşandı. Siren sesleri çaldı ve dronelar görüldü. Kırımızı noktalamalar gördük.

Biz fazlaca korktuk ve derhal sığınaklara geçtik. Gece 2 benzer biçimde odalarımıza döndük fakat bir tek telefonlarımızı şarj etmek için çıktık. Gece süresince asla uyuyamadık.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.