SON DAKİKA | Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Volodimir Zelenskiy aslında kim? Abdullah Ağar’dan çok çarpıcı İsrail ve Zelenskiy sözleri…


Son dakika haberleri | Savaşın sesi bu kez Karadeniz’de duyuluyor. Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlatmış olduğu saldırıları A Haber canlı yayınında yorumlayan Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, oldukca çarpıcı açıklamalarda bulunmuş oldu. Ağar, “Aslına bakarsak Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir (Volodimir) Zelenskiy kim? “sorusuna oldukca dikkat çeken cevaplar verdi. İşte Zelenskiy hakkında her insanın bilmesi gerekenler… (A HABER ÖZEL HABER)

Son dakika haberleri | A Haber, Rusya-Ukrayna savaşına nabız tutmaya devam ediyor. Her insanın dikkatlerden kaçırılmış olduğu çarpıcı ayrıntıları A Haber canlı yayınında gözler önüne serdi.

Terör ve Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, flaş yorumlarda bulunarak, Rusya-Ukrayna savaşının aslolan sebebi ne? Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir (Volodimir) Zelenskiy kim? sorularına oldukca dikkat çekici yanıtlar verdi.

Öte taraftan Rus güçlerinin saldırılarının sertliği her geçen gün artarken akıllarda harbe dair birçok sual işareti oluştu.

Rus ordusunun Kiev’e yapmış olduğu 64 kilometrelik askeri konvoy günlerdir yerinde duruyor.

Akıllara ise “Niçin Ukrayna ordusu buna karşı bir şey yapmıyor?” sorusu geldi.

NEDEN UKRAYNA ORDUSU BİR ETKİDE BULUNMUYOR?

A Haber’e konuşan Terör ve Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, “Bu konvoyu Rusya’nın derinliklerinde görsem yadırgamam fakat bu bir cenk için paha biçilmez kolay bir yer kendi ordusu 64 km’lik konvoyu için Ukrayna ordusuna sorum şu; Niçin Ukrayna ordusu bir etkide bulunmuyor? Demek ki o odunun orada bir dokunulmazlığı var, ya korkuyor, ya da bunla ilgili bir başka fotoğraf var.” yorumunda bulunmuş oldu.

Abdullah Ağar görüşme sürecinde saldırıların devam etmesinin bir bildiri bulunduğunu beyan etti.

Ağar, “Kiev’e tam müzakerelerin sıkıştığı günlerde bir tane İskender mi atıyor! Bunun anlamı var Rusların bu şekilde taktikleri var. Karabağ’da bizlere de yaptılar. Bunun manası var siyasal iradeye bildiri veriyor. Bu bende var devamı gelebilir. Benim şartlarımı benim istediğim benzer biçimde kabul et.” Sözlerine yer verdi.

“ZELENSKİY YAHUDİ VE ZELENSKİY…”

ABD ve Batı müttefiki İsrail’in pozisyonu merak edilirken Abdullah Ağar, savaşın sermayenin menfaatleri doğrultusunda yapıldığını altını çizdi.

Rusya ve Ukrayna savaşı denkleminde İsrail ve ABD’ye dair Abdullah Ağar şu tespitlerde bulunmuş oldu;

“İsrail Dışişleri Bakanı, Ukrayna, ABD, Rusya karşılaşırsa biz ABD’yi tutacağız dedi. Rusya SU-25’leri rejim jetleriyle birlikte Golan tepelerinin üstünden uçtular. İlginç bir fotoğraf… İsrail yerinden hopladı! Moskova’ya başvurdu. Moskova’ya uçarız dediler. Yalnız bunula kalmaz benim iznimle Suriye’deki İran hedeflerini vuruyorsun. Bu tarz şeyleri azaltırım hatta sivil uçuşların bile riske girer. Kiev’de 2. Dünya Savaşı’nda Naziler’in bir günde 60 bin Yahudi’yi katlettikleri yere meydana getirilen anıt mezarı vurdular. Sembol bir vuruş! İsrail bu savaşın neresinde? Bu cenk bence bir sermayenin menfaatleri doğrultusunda yapılmış oldu. Bu cenk Ukrayna’nın Zelenskiy’le Zelenskiy’nin, Rusya ile Rusya’nın, İsrail ile İsrail’in insanlıkla, insanlığın da ABD ve İngiltere ile imtihanı Zelenskiy Yahudi ve Zelenskiy oldukca eleştirilmesine karşın devamlı köpürtülüyor.”

SON DAKİKA: VOLODİMİR ZELENSKİY KİM? İŞTE DETAYLAR…

Volodimir Zelenskiy, 25 Ocak 1978’de Kriviy Rig şehrinde, Ukrayna o günün SSC, Sovyetler Birliği’nde (günümüzde Ukrayna) Yahudi bir ailede dünyaya geldi.

Babası Oleksandr Zelenski Kriviy Rig Iktisat Enstitüsü’nde profesör olarak çalışırken anası Rimma Zelenska mühendistir.

Liseye başlamadan ilkin babasının işi sebebiyle dört yıl Moğolistan’ın Erdenet şehrinde yaşadı.

16 yaşlarında TOEFL imtihanını geçti ve İsrail’de eğitim görmek için eğitim bursu kazanmıştır, fakat babası gitmesine izin vermedi.

Kiev Ulusal Iktisat Üniversitesi’nin Kriviy Rig kampüsünde hukuk eğitimi aldı sadece ustalaşmış olarak bu alanda çalışmadı.

“ZELENSKİY KİMDİR?” HABERİN DEVAMI DİĞER HABERİMİZİN LİNKİNDE… | TIKLA OKU


Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.