Son dakika haberi |Tarım ve Orman Bakanlığı’na Vahit Kirişci atandı | Vahit Kirişci kimdir? Nerelidir?


Son dakika haberi… Ziraat ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevden affını istedi. Bakanlık görevine Vahit Kirişci atandı. Peki, Vahit Kirişci kimdir? Nerelidir? Hangi görevlerde yer almıştır? İşte detaylar…

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Sonucu ile görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’den boşalan Ziraat ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişci atandı.

VAHİT KİRİŞCİ KİMDİR?

Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960’da, Kahramanmaraş’ta hayata merhaba dedi. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Saniye’dir.

Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ni tamamladı. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi’nde tamamladı.

Ziraat ve Köyişleri Bakanlığı’nda teknik eleman olarak çalıştı.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak ders verdi.

1995’te doçent, 2001’de profesör oldu. 16’sı yabancı dilde olmak suretiyle, toplam 55 tane yazı, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde gösterim yapmış oldu. Birçok sivil cemiyet kuruluşunda yönetici olarak vazife üstlendi.

22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönem’de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu ve Başkanvekilliği görevinde bulunmuş oldu.

TBMM Ziraat, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem’de aynı Komisyon’un Başkanlığına tekrardan seçildi.

İngilizce bilen Kirişci, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.