Rusya-Ukrayna savaşı | Rusya nereye kadar gidecek? Rusya ve ABD gizli anlaşma mı yaptı?


Rusya- Ukrayna harbinde tanklar Kiev’e kadar dayandı. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov işgal planlarının olmadığını ifade ederken Ukrayna lideri Zelenskiy Putin’e görüşme çağrısı yapmış oldu. Peki ABD ve Batı neyi öngöremedi? Rusya ve ABD’nin gizli saklı anlaşması mı var? Rusya nereye kadar gidecek? Gündemin öne çıkan gelişmelerini A Haber canlı yayınına katılan Yeditepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın değerlendirdi.

Mesut Hakkı Çasın’ın değerlendirmeleri:

Yaptırım yöntemlerini bizlere ABD uyguladı bilinmiş olduğu suretiyle. PKK’yı korumak için ABD askerleri fotoğraf çektirdi. Bundan sonrasında Türk Hava Kuvvetleri kafalarına bombayı çakınca 40 bin yardım gönderdiler. Biz harekatı başlattıktan sonrasında da ABD Başkan Yardımcısını gönderdiler.

PKK’ya dokunulmamasını isteyen ABD’ye Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ya askerlerinizi çekin ya da vuracağız ” dedi. Bu ifadeden sonrasında 7 gün içinde askerlerini çektiler. Bir NATO bayrağı olduğu vakit Rusya buna cesaret edemez. Putin 3. Dünya Savaşı riskini göze alamaz. ABD ve Batı, Rusya’nın Kiev’e gireceğini öngöremedi.

Biden meydana getirilen pazarlı ağzından kaçırdı ve kısmı işgalden bahsetti. Burada pazarlık Kiev’in işgali mi yoksa Donbass’ın mı bunu gelecek günlerde göreceğiz. Bunlar dünyayı bilgilendirmediler ve bizlere yalan söylediler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.