Rusya Ukrayna bataklığına mı sürükleniyor? Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş’tan A Haber’e önemli açıklama


Dünyayı ateşe sürükleyen Rusya-Ukrayna harbinde 12. gün de geride kaldı. A Haber’de gösterilen “Melih Altınok ile Sebep Netice” programında son gelişmeler ele alındı. Peki, Rusya, Ukrayna bataklığına mı sürükleniyor? Bu mühim soruya cevap veren Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, Kiev’in o şekilde kolay teslim olamayacağını deklare etti. Öte taraftan Rusya’nın olası askeri kaybını da duyuran Karakuş, “Ruslar belirli bir noktayı elde etmiş olsa bunda oldukça büyük kayıplarla bu işi bitirecekler.” yorumunda bulunmuş oldu.

A Haber’e konuşan Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, şu tespitlerde bulunmuş oldu;

“Büyük şehirlerdeki direnç iyi mi olacak onu bilmek pek mümkün değildir. Şu demek oluyor ki ilk olarak dikkat ettiyseniz, Ruslar sürekli suretle askeri altyapı tesislerini vurduklarını söylüyorlar. Şu demek oluyor ki birçok yerin elektriği, suyu, gazı vs. her neyse insani ihtiyaçların karşılanmasında sıkıntılar var. Bu sıkıntılardan da yararlanarak, doğrusu her ne kadar askeri tesislerle ilgili alt yapı vurulmuş olduğu söylense de bu askeri tesislerle ilgili altyapılar da sivil kesimin mutlak suretle bir ekip gereksinimlerini karşılamada sorun çektiriyor.

“BEZDİRME ÇALIŞMASI VAR! BU İŞ ÖYLE KOLAY OLMAZ”

O şekilde olunca aslına bakarsanız amaçları da o şekilde göründüğü gibi, askeri deniyor fakat bunun sonucunda büyük şehirleri kıtlık, açlık bir halde soğuktan zarar görmesi noktasında bezdirme emek harcaması var. (Rusya) onun için Kiev’i kuşatmaya çalışıyor. Fakat zorlanıyor orada bu işler kolay olmaz.

RUSYA NE KADAR KAYIP VERDİ?

Birkaç saat ilkin gösterdiniz; 2 şahıs geliyor, 2 tane tankı tanksavarla uçurup götürüyor. Bunun yanı sıra kent içindeki mücadelede oldukça insan ihtiyacı doğar. Kiev o şekilde kolay teslim olmaz. Sonuçta Rusya da oldukça büyük kayıplara uğruyor. Rusya (savaşın) 2. gününde kayıplarını ‘498’ dedi ve durdurdu. Fakat bugün 12. gün ve (Rusya adına kayıpları) günde 250 falan kabul etseniz 12 ile çarpınca asgari Rusların kabul ettikleri diğer tarafta 10 bini aştığını söyleyen bir Ukrayna var. İkisinin ortasını alsanız doğrusu Rus kaybı hakikaten büyük oranda.

Rusya Ukrayna bataklığına mı sürükleniyor? RUSYA UKRAYNA BATAKLIĞINA MI SÜRÜKLENİYOR?

RUSYA UKRAYNA BATAKLIĞINA MI SÜRÜKLENİYOR?

Savunanın daima için pozitif yanları vardır. Saldırı edenlerin kayıpları daha büyük olur. Bunun sonucunda Ruslar belirli bir noktayı elde etmiş olsa bunda oldukça büyük kayıplarla bu işi bitirecekler.

Afyoncudan Rusya-Ukrayna savaşı açıklaması

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.