Matematik Dört İşlem Oyunu

Temel düzeyde matematik dört işlem pratiği yapmak için hazırlanan uygulama ustalaşmanız için sizlere keyifli bir dünya sunuyor. Uygulama sizlere temel düzeyde matematik problemleri çözme imkânı sunmaktadır. Uygulama, dört işlem mevzusunda ustalaşmanız için sizlere keyifli bir dünya vaat eder. İlkokul seviyesindeki çocuklar için hazırlanan Matematik Dört İşlem uygulamasını cihazlarınıza indirebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınız ile karşılıklı olarak dört işlem pratiği yapmanız mümkündür.

Matematik Dört İşlem Giriş Ekranı
Matematik Dört İşlem Giriş Ekranı

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonrasında ana sayfa üstünde klasik oyun ve karşılıklı oyun seçenekleri çıkar. Aplikasyon yardımıyla tüm seviyeler için toplama, çıkarma, çarpma, bölme ve karışık dört işlem yapabilirsiniz. Bununla beraber size verilen ilk 25 bölüm için 1 hakka sahipsiniz. Kısacası hata yapmadan ilerlemek ve süreyi doğru kullanma beceresini arttırmak adına uygulama sizlere zihin gelişimi şansı sunar.

İlkokul öğrencileri için hazırlanan dört işlem uygulaması; kolay, orta ve zor seviyelerine haizdir. Bu sayede öğrencinin daha rahat öğrenmesine vesile olmaktadır. Uygulama içinde Online oyuncular, arkadaşlarınız yada klasik oyun seçenekleri bulunmaktadır. Tek haneli ve iki haneli rakamlar ile işlem yapma pratiği kazanmak adına uygulamayı kullanabilirsiniz.

Her şeyin temelinde matematik yatar. Matematiğin temeli ise dört işlemdir. Süratli bir halde dört işlem yapabilecek kapasiteye gelmek, yaşamın birçok alanında sizlere destek olacaktır. Uygulama, klasik oyun ve karşılıklı oyun seçenekleri üstünden sizlere değişik oyun seçenekleri sunmaktadır.

Matematik dört işlem; Ayarlar kısmında ses ayarları üstünden sesi açma ve kapatma imkânı sunar. Hem de rekorlarınızı sıfırlayarak, yeni rekorlar kırmak adına kendinize zemin hazırlayabilirsiniz.

Matematik Dört İşlem Oyunu

Matematik: Dört işlem indir seçeneği ile kısa süre içinde dört işlem pratiği yapma şansına haiz olabilirsiniz. Uygulama içinde yer edinen yüksek puanlar menüsü, daha ilkin kırdığınız rekorları görmenizi sağlar.

Matematik Dört İşlem Oyun Ekranı
Matematik Dört İşlem Oyun Ekranı

Averaj zekâya haiz olan hepimiz matematiği öğrenebilir. Burada mühim olan nokta nerede ve iyi mi adım atmak icap ettiğini bilmek ile alakalıdır. Matematik ile ilgili karşımıza çıkan tüm sorular, sorun adını almaktadır. Dört işlemlerin her biri problemdir. Kişinin problemleri çözebilmesi için temel düzeyde dört işlem bilmesi gerekmektedir.

Uygulamayı oldukca kısa süre içinde cihazlarınıza indirdikten sonrasında kolaylıkla erişim sağlamanız mümkündür. 4 işlem pratiği yapmak adına hazırlanan uygulama, her seviyede daha zor işlemler barındırır. Zihinsel gelişim noktasında bilhassa çocuklar katkı sağlar. Bunun haricinde ileri yaşta düzeyde kişiler için, zihnin etken kalması anlamında mühim içeriklere haizdir.

Matematiğin Temeli Dört İşlem

Toplama ve çıkarma, matematiğin temelini oluştur. Uygulama içinde yer edinen toplama ve çıkarma işlemleri pozitif sayılar üstünden yapılmaktadır ve temel düzeydedir. Kısacası amacınız temel düzeyde dört işlem mevzusunda hız kazanmak ise, uygulama bu aşamada sizlere destek verecektir.

Oyun Sonu Rapor Ekranı
Oyun Sonu Rapor Ekranı

Çarpma ve bölme işlemleri matematik kavramları içinde son aşama mühim yer haizdir. Çarpma, temel aritmetik işlemlerden biridir. Çarpılan sayının, çarpan sayı kadar adetinin toplanması işlemi olarak özetlenebilir. Örnek olarak 4 ve 6 sayısını çarpmak için, 6 tane 4 sayısını toplamanız yada 4 tane 6 sayısını toplamanız gerekmektedir.

Dört aritmetik işlem içinde yer edinen bölme, öğrencilerin en zorlandığı mevzu başlıklarından birini oluşturuyor. Çarpma işleminin sağlaması olarak da ifade edebiliriz. Öteki bir ifade ile çarpmanın tam tersi olarak en rahat tabir ile öğretilmektedir. Uygulamada yer edinen bölme oyunu ile çocuklarımız bu beceriyi kısa zamanda hızlandırabileceklerdir.

Matematik, insan yaşamının birçok yerinde bizlere destek olmaktadır. Sunmuş olduğu ergonomik uygulamalar ile insan yaşantısına kolaylık elde eden unsurlar içinde yer ediniyor. Şahıs temel düzeyde matematik bilmesi halinde, yaşamını temel düzeyde yaşayacak seviyeye gelebilir. Bunun yanında yüksek matematik ise kişiye sunmuş olduğu mühim fırsatlar ile statü arttırıcı bir unsur olarak dikkat çeker.

Matematik Dört İşlem Uygulaması

Matematik 4 işlem oyunu, ustalaşmış bir halde hazırlanmıştır. Öğrencilerin matematiği sevmesi ve hayatında doğru bir halde kullanmasını elde eden yapısı vardır. Matematik, en temel anlamda dört işlem mevzuları ile öğrenilmektedir. Bunun sonucunda eğer çocuk temel düzeyde mesele yaşarsa, ilerleyen süreçlerde matematik ile içinde büyük problemler olabilmektedir.

Farklı Zorluk Seviyeleri
Değişik Güçlük Seviyeleri

Kısacası matematiği sevmek için ilk olarak onu sevebileceğiniz bir ortam olması gerekiyor. Matematik 4 işlem uygulaması da tam anlamı ile size bunu sunmaktadır. Fon müziği, keyifli ve rekabetçi yapısı, bilhassa ilköğretim çağındaki çocuklar hitap etmektedir.

Teknolojinin geldiği nokta, insanoğlu arasındaki rekabetin bir düzey daha yukarı taşınmasına niçin olmaktadır. Bundan dolayı çocuklar için matematiği ilk okul öncesinde öğrenmek büyük bir avantaj olacaktır. Oyun çağlarında olan çocuğa uygun bir konsept ile bu ortamı hazırlamak gerekir.

Uygulama içinde kolay seviyesi daha oldukca okul öncesi ve 1. Derslik öğrencileri için uygundur. Orta düzey 2. Derslik, zor seviyesi ise 3 ve daha yukarı derslik öğrencilerine uygunluğu ile dikkat çeker. Bundan dolayı değişik kombinasyonlar ile sunulan 4 işlem seçenekleri, kişilerin öğrenme kapasitesini arttıracak düzeydedir.

Matematik Dört İşlem Ne İşe Yarar?

Uygulama; çıkarma, çarpma, bölme ve toplama işlemlerini keyifli bir halde öğretmektedir. Değişik seviyeler ile tasarlanması yardımıyla işlem kabiliyetini aşamalı olarak geliştirme şansı sunar. Uygulama içinde oldukca sayıda işlem bulunmaktadır. Bu durum sonucunda her defasında değişik işlem olduğundan dolayı öğrencinin değişik soruları çözme olasılığı bulur. Bu sebeple ergonomik yapmak anlamında etkili bir yöntemdir.

Cevaba Göre Geri Bildirim
Cevaba Gore Geri Bildirim

Uygulamada; matematik problemlerinin yanıtları 2 şık olarak sizlere sunulmaktadır. 2 şıktan bir tek 1’i doğrudur. Siz doğru olan şıkkı bilerek ilerleme kaydedebilirsiniz. Yanlış tahmin etmeniz halinde oyuna yeniden başlamanız mümkündür.

Matematik dört işlemi kolay bir halde öğrenmeni yanı sıra, sorun çözme kabiliyetini geliştirmek için bazı temel noktalar vardır. Uygulama içinde dört işlemin karma bir halde yer almış olduğu seçenek de bulunmaktadır. Bu seçenek, karma olarak değişik dört işleme ilişkin soruların karşınıza çıkmış olduğu bir alan sağlar. Bundan dolayı uygulama zihinsel gelişim ve sayılar ile ilişki açısından antrenman olarak değerlendirilebilmektedir.

Matematik Öğrenme Uygulaması

Hızla gelişen teknolojinin günümüzde geldiği nokta, insanların öğrenmek için herhangi bir halde çaba sarf etmesini gereksiz kılıyor. Fakat matematik öğrenmek, daha doğrusu bu mevzuda ustalaşmak için vakit harcamak gerekir.

Matematik Yüksek Puanlar
Matematik Yüksek Puanlar

Mobil uygulamalar; web olmasına bile gerek kalmadan, istediğiniz her yerde 4 işlem pratiği yapma şansı sunmaktadır. Uygulamaların cihazlarınızda oldukca azca yer kaplamasının yanında, kolay kullanılabilir menülere haiz olması bilhassa çocuk yaşta bireylerin de kullanımına uygunluğunu göstermektedir.

Velilerin, çocuklarını doğru yetiştirme kaygısı, onların teknolojik cihazlar ile oldukca fazla vakit geçirmesine engel olmasına niçin olur. Fakat bu biçim uygulamalar, ufaklıklara zihin çalıştırıcı tesir sunmuş olduğu için herhangi bir halde kaygı yaşamanıza gerek kalmaz. Eğitim alanında bu biçim geliştirilen pek oldukca uygulama olmasına karşı, Matematik: Dört İşlem, keyifli yapısı ve seçimi ile dikkat çeker.

Matematik öğrenmek, kişiye yeni bir dünyanın kapılarını aralar. Sayıları tanımak, sayılara anlam vermek bilhassa genç yaşta kişiler için yeni bir hayal dünyası anlamına gelmektedir. Yalnız başarı göstermiş olmak açısından değil, mutlu olmak için matematik bilmek mühim bir kıstastır. Zira matematik bilen insanoğlunun hayata bakışı daha anlamlı olur. Uygulama da bu aşamada sunmuş olduğu etkili hizmet ile eğitim ve öğretim hayatında başarı getirmektedir. Sonuçta çocuğun eğlence ve öğrenmeyi bir arada yapması gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.