Kadın her zaman güçlüdür – AHaber Son Dakika Video İzle


Gümüşhane İl Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı Polis Hususi Harekat (PÖH) timinde vazife üstüne alan hanım polisler, şehrin sıkıntılı koşullarında Nene Hatun’u örnek alarak terör ile mücadelelerine tam gaz devam ediyor.

Gümüşhane dağlarında 8 Mart Dünya Hanımefendiler Günü’nü kutlayan hususi harekat timi, Türk hanımının her şeyi başarabileceğini gözler önüne seriyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimindeki Gümüşhane’de İl Güvenlik Müdürlüğüne bağlı Polis Hususi Harekat (PÖH) timinde görevli hanım polisler şehrin dağlık ve sıkıntılı coğrafyasında vatandaşın refah ve itimat ortamında yaşamlarına devam etmelerini sağlamak için operasyonlarına aralıksız devam ediyor.

Kentteki stratejik noktalarda gece gündüz nöbet tutup, gözlem icra eden hanım polisler, bölgeyi denetim altında tutuyor.

TÜRK KADINININ GÜCÜ

7/24 esasına gore arkasında eşini, çocuğunu, ailesini ve dostlarını bırakarak arazide vatan nöbeti tutan hanım hususi harekatçılar, yaşadıkları tüm zorluklara karşın Türk hanımının neler yapabildiğini tüm dünyaya göstermek için operasyonlara aralıksız devam ettiklerini ifade ediyor.

Gümüşhane’nin sıkıntılı arazilerinde 8 Mart Dünya Hanımefendiler Günü’nü kutlayan hususi harekat timinde görevli hanım polisler, kendilerine Nene Hatunlar, Tomris Hatunların esin kaynağı bulunduğunu söylemiş oldu.

“GEREK NENE HATUNLARIMIZ GEREK TOMRİS HATUNLARIMIZ ÜLKE SAVUNMASINDA BİZE İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTUR”

Türk tarihinde bayanların ülke savunmasında oldukca mühim bir yeri bulunduğunu ve bunu devam ettirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını dile getiren Polis Hususi Harekat timinde görevli hanım polis, “Ülkemizin içinde bulunmuş olduğu jeopolitik konumdan dolayı, bölücü terör örgütlerinin yapabilecekleri saldırılara karşı ben ve tabanca dostlarım 7/24 yağmur, balçık demeden vatan nöbetindeyiz. Şanlı Türk tarihimizde kadınlarımızın ülke savunmasında yeri oldukça fazladır. Gerek Nene Hatunlarımız gerek Tomris Hatunlarımız ülke savunmasında bizlere esin kaynağı olmuştur” dedi.

“KADINLAR HER ZAMAN GÜÇLÜDÜR”

Sıkıntılı görevleriyle ilgili kendilerine yönelen soruların yalnız yakınlarından gelmediğini kaydeden hanım polis, “Burada komiserlerimiz, abilerimiz bizlere oldukca destek oluyorlar, hepimize kardeşleri şeklinde davranıyorlar. Kendi canlarını bir koruyorlarsa bizim canımızı birden daha çok koruyorlar. Bir gözleri önde gidiyorsa bir gözleri kesinlikle arkada gidiyor. Biz abilerimizle ve komiserlerimizle çalışmaktan oldukca mutluyuz. İyi ki bu görevdeyiz. Üniformayı giyindiğim vakit içimde değişik bir his oluşuyor. Tüm zorlukları aşabileceğini düşünüyorsun ki öyleki de oluyor aslına bakarsanız. Evliysen evliliğinden feragat ediyorsun, annen baban uzaktaysa onlardan feragat ediyorsun, kardeşinle fazla görüşemiyorsun. Yalnız iş arkadaşlarınla oldukca fazla görüşüyorsun, onları kardeş biliyorsun can biliyorsun. Üniformayı giydiğinde her şey çözülüyor aslına bakarsak. Hemşireler de üniforma giyiyor, öğretmenler de. Hepsinin yapmış olduğu bir fedakarlık var. Kalbinde vatan sevgisi var ise hiçbir güçlük gözünde olmuyor. Hanımefendiler daima güçlüdür. Evde, işte, çocuklarını eğitirken daima en kuvvetli karakter hanımdır. Hanımefendilerin gücü hiçbir vakit bitmez, bayanlar hiçbir vakit güçlerinin bittiğini düşünmesin, kuvvetli olduklarının farkına varsın. Hanımefendiler güçlüdür ve daima kuvvetli kalacaktır. Buradan 8 Mart Dünya Hanımefendiler Gününü kutluyorum” diye konuştu.

“İNSAN İSTEYİNCE YAPAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK”

Polislik mesleğini seçmeden ilkin hanım oldukları için bu mesleği yapamayacaklarını söyleyenlerin bulunduğunu söyleyen bir öteki hanım polis ise Türk hanımının isteyince her şeyi başarabileceğini belirterek, “Bir bayan olarak gücümüzü burada da gösteriyoruz. Bu üniformayı giydiğimiz için oldukca büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu üniformanın üstünde birçok şehidimizin kanı var. Ikimiz de hanım olarak bu üniformayı taşımaktan gurur duyuyoruz. Evet arazi şartları, görevimiz zor fakat oldukca mutluyuz bunu başardığımız için. Sıkıntılı bir eğitim aldık fakat bu eğitimi bitirdik gücümüzü gösterdik, başardık. Burada öteki adam arkadaşlarımızla birlikte oldukca güzel bir halde görevimizi yapıyoruz. Elbet eşimiz, ailemiz bizi merak ediyor, hanım olunca insanoğlunun aklı daha çok kalıyor fakat eşinizle bu şekilde bir meslekte evleniyorsanız anlayışlı bir eşe haiz olmanız gerekiyor. Bu mesleğe gönül verdiğiniz vakit her şey oldukca kolay geliyor size. Çoğunlukla siz kadınsınız yapamazsınız şeklinde ifadelerle karşılaşıyoruz. İnsan isteyince yapamayacağı hiçbir şey yok. Hanımefendilerin 8 Mart Dünya Hanımefendiler Günü’nü kutluyorum. İstediklerinde başaramayacakları hiçbir şey yok, hayallerinin peşinden gitsinler. Ayağımızın tozuyla, teröristlerin peşine geldik. Tarihten bu yana Türk bayanı vatanına ve milletine en iyi şekilde hizmet etmiştir. Ikimiz de bugün polis hususi harekat saflarında, en ön sıralarda yer almakta ve düşmanın korkulu rüyası haline gelmekteyiz” şeklinde konuştu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.