Jahrein Ahmet Sonuç Ekrem İmamoğlu’ndan sonra Mansur Yavaş’ı hedef tahtasına koydu


CHP’de Cumhurbaşkanı talibi hala belli değil, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kadar İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları da adaylık için uygun ortamı bekliyor, o şekilde ki her iki isim de “aday olmayacağım” şeklinde net bir izahat yapmadı. Bu durumdan ise CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu rahatsız. Ona yakın toplumsal medya oyuncuları ise “ifşa” operasyonu başlattı. Kılıçdaroğlu’na yakınlığı ile malum Twitch fenomeni Jahrein, son zamanlardaki çıkışlarıyla gündeme bomba benzer biçimde oturdu. Akçeli ihaleleri, usulsüz ve liyakatsiz atamaları deşifre olan CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mevzuyla ilgili sessiz kalırken bu kez de Jahrein lakaplı Ahmet Netice, rotasını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çevirdi ve tehditler savurdu. Jahrein, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 6 aylık toplumsal medya yönetimi ihalesinin hiçbir geçmişi olmayan bir firmaya 375 bin Türk Lirası bedelle verilmesine dikkat çekti. Tablo hem CHP’deki iç krizin derinliğini hem de CHP’li belediye başkanlarının yapmış olduğu usulsüzlükleri gözler önüne seriyor.

CHP’deki adaylık krizi toplumsal medya oyuncuları eliyle derinleşiyor. Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB’deki usulsüzlükleri deşifre eden Jahrein, şimdi ise ABB Başkanı Mansur Yavaş‘ı hedef tahtasına koydu.

Tablo hem CHP’deki iç krizin derinliğini hem de CHP’li belediye başkanlarının yapmış olduğu usulsüzlükleri gözler önüne seriyor.

CHP’DE SAVAŞ MI BAŞLADI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş‘ın Cumhurbaşkanı talibi olamayacağını birçok kez demeçlerinde bildirmişti.

Sadece İmamoğlu ve Yavaş, “aday olmayacağım” şeklinde net bir açıklamada bulunmadılar.

HEDEFTE İMAMOĞLU VE YAVAŞ VAR!

Kılıçdaroğlu’nun aksi çabalarına karşın parti içinde popüler hale gelen Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nu ekarte etmek için bu kez de “ifşa” formülü devreye sokuldu.

Jahrein, daha ilkin yapmış olduğu açıklamalarda, “Yuh! İmamoğlu’nun şirketinde yöneticilik meydana getiren adam İBB’de 4 değişik pozisyonda yönetim kurulunda. Birisinde başkan, bir vakfın başlangıcında iki spor kulübünün birisinin kasasını tutuyor. Gitmiş sol kolunu bir yere koymuş, sağ kolunu bir yere koymuş. Ben bunu sormayacak mıyım?” sözlerine yer vermiş ve bu ifadeler CHP kanadında tam bir bomba tesiri yaratmıştı.

CHP’Lİ BELEDİYELERİN KİRLİ İŞLERİ PAZARA ÇIKTI

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla malum ve “Jahrein” olarak tanınan toplumsal medya ünlüsü Ahmet Netice, CHP’li başkanların usulsüzlüklerini tek tek deşifre etmeye başladı.

Ahmet Netice, İBB’de Ekrem İmamoğlu’nun liyakat söylemlerinin aksine “ahbap – çavuş” ilişkisine dayanan usulsüz atamaları ve onlarca milyonluk ihalelerdeki akçeli işleri belgeleriyle paylaşarak Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenmişti.

JAHREİN’DEN SERT ÇIKIŞLAR

Jahrein, “Doğrusu bu adam çıktı. ‘Ben liyakat için geliyorum. Ahbap-çavuş ilişkisi olmayacak’ dedi. Geldi ve bu tarz şeyleri yapmış oldu. Ayıbı meydana getiren İmamoğlu değil bu tarz şeyleri dile getiren ben. Gerçekten mi ya?” ifadeleriyle sitem etmiş ve tehdit dilinin dozunu bir aşama daha artırmıştı.

Jahrein’in ortaya koyduğu belgeler içinde Ekrem İmamoğlu’na yakın adların eleştiri görevlere atanmasının yanı sıra 21 milyon Türk Lira bir ihalede meydana getirilen usulsüzlük de yer almakta.

İBB’DE YANDAŞLARA İHALE KIYAĞI

Jahrein’in (Ahmet Netice) madde madde sıraladığı skandallar silsilesi ise şu şekilde;

– 2021/721158 numaralı ortalama 21 milyon Lira tutarındaki ihaleyi İSBAK’a devrediyor.

– İSBAK da hiçbir şey yapmadan aynı ihaleyi başka bir şirkete veriyor. Ortalama 15 milyon TL’ ye.

– Yetmiyor. Aynı şirkete aynı gün 07.01.22 tarihinde 10.5 milyon TL’lik başka bir iş daha alıyor.

MANSUR YAVAŞ’I HEDEF TAHTASINDA

Akçeli ihaleleri, usulsüz ve liyakatsiz atamaları deşifre olan CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, mevzuyla ilgili sessiz kalırken, Jahrein, rotasını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a çevirdi.

Jahrein, “Yarın vaktim olursa birazcık da Mansur Başkan’ın çevresini ve ABB’yi inceleyeceğim. Canım hangi siyasiyi isterse onu irdeliyorum.” mesajı ise 2. dalganın geleceği yönünde sağlam işaret fişeği olarak köşede duruyor.

Ahmet Netice (Jahrein) Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 6 aylık toplumsal medya yönetimi ihalesinin hiçbir geçmişi olmayan bir firmaya 375 bin Türk Lirası bedelle verilmesine dikkat çekti.

YAVAŞ’A ABA ALTINDAN SOPA

Jahrein, “Aramızda kalsın abi bu mevzuyu daha çok deşerim fakat linç limitimi aştım.” cümleleri ile CHP’li Yavaş’a aba altından sopa gösterdi.

Tweetlerin arkasından her iki belediyeden de izahat gelmezken CHP’li belediyelerdeki usulsüzlükler te tek ortaya çıkmaya başladı.

CHP’deki koltuk yarışı, gerçeklerin kamuoyun önünde deşifre edilme süreciyle devam ediyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.