İşte köprünün faydaları! Hepsini sıraladı


1915 Çanakkale Köprüsü’nde açılış için nefesler tutuldu. Temeli 18 Mart 2017’de atılan ve bugün açılışı Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafınca yapılacak 1915 Çanakkale Köprüsü, ekonomiye 628 milyon dolar katkı sağlamış oldu. A Para muhabiri Rıfat Fırat’ın konuğu olan Çanakkale Köprüsü’nün yapım işini üstüne alan Limak Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir mühim açıklamalarda bulunmuş oldu.

Ebru Özdemir’in öne çıkan ifadeleri:

Geçekten buraya oldukca emek verdik. Oldukca heyecanlı ve duyguluyum. Fakat bizlerden daha oldukca projede vazife alan dostlar daha oldukca emek verdi. Burada 13 bin şahıs köprüde çalıştı, 17 bin şahıs otoyolda çalıştı. Burada 30 bine yakın kişinin emeği var. Pandemiye ve her türlü sıkıntılı karşın üstün dereceli bir sürede bitirdik.

Asla durmadan çalıştık. Biz bu işi yaparken aynı süre bir emek verme yaptırdık. Bu köprünün tesirini araştırdık. Bölge ekonomisine 5 milyar dolar katkısı olacak. Çanakkale ve bu bölge oldukca hususi bir yer. Bir taraftan İstanbul’a oldukca yakın bir taraftan oldukca uzaktı.

Karşıdan karşıya geçmek daima oldukca kolay değil. Burası ara sıra oldukca rüzgarlı ara sıra oldukca soğuk. Yazları feribotlarda oldukca ciddi kuyruklar oluyor. Dolayısıyla dünyamız artık dünyamız oldukca hızlandı. Bizim artık 6 dakikada karşıdan karşıya geçmemizin hem mahalli ekonomiye hem ülke ekonomisine hem ihracata hem ithalata oldukca ciddi katkısı olacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.