İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek? Kar yağışı nereleri etkileyecek?


İstanbul’da yoğun kar yağışı başladı ve göz gözü görmüyor. Sürücüler trafikte zor anlamış olur yaşıyor. Peki kar yağışı ne kadar sürecek? Karın tesiri artacak mı? Gelişimleri meteoroloji mühendisi ve A Haber Meteoroloji Danışmanı Esra Bayhan değerlendirdi.

Esra Bayhan’ın canlı yayında açıklamaları:

Sabah saatlerinde oldukça şaşırtıcı bir hava hakimdi. Güneş yüzünü gösterdi sadece bir uyardık. Bu aralar güneşli havaya aldanmayın. Şu sebeple fazlaca kuvvetli bir Vortex geliyor.

Cumartesi günü İstanbul, Bursa ve Yalova çevrelerinde etkili olacak. Şu anda İstanbul’un birçok bölgesinde kar örtüsü yapmış durumda. Yoğun kar yağışı devam ediyor.

Şu anda aslolan Vortex üzerimize gelmedi. Bilhassa akşam saatlerinde etkili olacak. Bunu saat 15’ten sonrasında hissedeceğiz. Kar yağışı aralıksız olarak devam edecek. Bu yüzden de pek fazlaca sefer iptal edildi.

Şu anda bazı yerlerde rüzgar etkili. Kimi yerlerde kar kendini tipi olarak gösteriyor. Pek fazlaca sefer buna bağlı olarak iptal ediliyor. Kar yağışı yarın sabaha kadar etkili olacak. İstanbul’da kalınca bir kar örtüsü oluşacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.