Dinyeper Nehri üzerindeki köprülere patlayıcılar yerleştirildi! Ruslar girerse köprülere havaya uçurulacak


Rusya, Kiev’in kapısına dayandı ve çatışmalar İrpin ile Bucha giderek şiddetleniyor. Kiev için tehlikeli sonuç hat olan İrpin’in geçilme riskine karşı Dinyeper Nehri üstüne patlayıcılar yerleştirildi. Eğer Ruslar buraya gelirse köprüler havaya uçurulacak. Sıcak bölgede bulunan Emine Kavasoğlu gelişimleri canlı yayında aktardı.

Emine Kavasoğlu’nun canlı yayında aktardıkları:

Kiev’de sokaklardaki durumu ekranlara taşımaya devam ediyoruz. Kiev çevresine hava saldırıları düzenlenmeye devam ediyor. Ukrayna hava müdafa sistemleri ile saldırıları karşılamaya çalışıyor. Sadece Ukrayna ordusunun aslolan hazırlandığı nokta sokak savaşları.

Sokaklarda barikatlar kurulmuş durumda. Bu demir barikatlar tren raylarından yapılmış oldu ve tankların geçişlerini bunlar engellemeyen yetiyor. Bunların derhal arkasında ise beton bariyer ve kum torbaları var.

Kiev bağlayan oldukça sayıda köprü var. Her bir köprünün ayaklarında patlayıcılar var. Rus ordusunun bölgeye yerleşmesiyle beraber bu köprüler havaya uçurulacak. Bu şekilde Rus ordusunun önünü kesmeye çalışacaklar.

Şu anda buradaki köprülerden bir tek bir tanesi açık ötekiler güvenlik sebebi öne sürülerek kapatılmış durumda. Doğal olarak saldırılar da devam ediyor siren sesleri yükseliyor. Kiev’in çevresinde patlama sesleri terfi etti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.