Çanakkale Köprüsü’ne vatandaşlardan yoğun ilgi


Dünyanın en büyük orta açıklıklı köprüsü unvanına haiz olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün vasıta geçişlerine açılmasının arkasından uzun vasıta kuyrukları oluştu. Yedi gün süresince parasız olacak ve hemen sonra geçiş bedeli 200 lira olacak olan köprüyü merak eden vatandaşlar Lapseki (Asya) viyadüğüne akın etti.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi 107. Yıl dönümünde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafınca geçen gün açılışı meydana gelen 1915 Çanakkale Köprüsü’nde vasıta geçişleri başladı.

VATANDAŞLAR AKIN ETTİ

Köprüden parasız geçmek ve o anları da ölümsüzleştirmek isteyen vatandaşlar köprüye akın etti.

UZUN KUYRULAR OLUŞTU

Ailesi ve dostlarıyla köprü viyadüğünde duran vatandaşlar, araçlarından inerek hatıra fotoğrafı çektirdiler. Asya’dan Avrupa’ya geçiş tarafında yoğun vasıta kuyrukları oluştu.

“ÜLKEMİZ DAHA İLERİKİ YILLARDA ŞAHLANACAKTIR”

Yozgat’tan 1915 Çanakkale Köprüsü’nü görmek için gelen Habip Avşar, “1915 Çanakkale Köprüsü oldukça güzel olmuş. Ben Yozgat’tan hususi köprüyü incelemek için geldim. Köprü bizi oldukça onurlandırdı ve gururlandırdı. Ülkemize ve Çanakkale’ye ayrı bir kıymet katmış. İnanıyorum ki ülkemiz daha ileriki yıllarda şahlanacaktır” dedi.

“BU DEFA DENİZ ALTINDAN BİR GEÇİŞ İSTİYORUZ”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, toplumsal medya hesabından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu da etkileyerek köprü yoğunluğunun fotoğrafını paylaştı. Turan, fotoğrafa, “Çanakkale’miz için 2. köprü had safhada sayın bakanım. Bu kez deniz altından bir geçiş istiyoruz” notunu düştü.

Hem tarih hem de simgelerin köprüsü olan 1915 Çanakkale Köprüsü bölgeye büyük oranda katma kıymet sağlayacak.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.