Başkan Erdoğan ve İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog görüşmesinden görüntüler


Son dakika… Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’ya eleştiri ziyarette bulunan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile baş başa görüştü. İşte görüşme öncesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden gelen ilk görüntüler…

BAŞKAN ERDOĞAN, HERZOG’U RESMİ TÖRENLE KARŞILADI

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye ziyarette bulunan İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’u resmi törenle karşıladı.

Herzog’un bulunmuş olduğu makam aracını, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki caddede karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar birlikte rol aldı.

Başkan Erdoğan, Herzog’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin ana giriş kapısında karşıladı.

Başkan Erdoğan ve Herzog’un merasim alanındaki yerlerini almalarının arkasından, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülke ulusal marşları çalındı.

Herzog, Muhafız Alayı Merasim Kıtası’nı, Türkçe “Merhaba asker.” diyerek selamladı.

Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Başkan Erdoğan ve Herzog, merdivenlerde Türkiye ve İsrail bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Baş başa görüşmeye geçen Başkan Erdoğan ve Herzog, sonrasında ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Törende, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca ile Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulunmuş oldu.

İSRAİL CUMHURBAŞKANI HERZOG: SICAK KARŞILAMA İÇİN BAŞKAN ERDOĞAN’A MİNNETTARIM

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki sıcak karşılama için Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a minnettar bulunduğunu” belirtti.

İki günlük devlet ziyareti kapsamında bugün Ankara’ya gelen Herzog, resmi Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada ziyaretini değerlendirdi.

Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşılanan Herzog, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki bu sıcak karşılama için Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım.” ifadesini kullandı.

Herzog, devamında, “Bölgemizdeki tüm halkların, inançların ve devletlerin sulh içinde yaşayabileceğine ve yaşaması gerektiğine, ortaklıkların tamamımız için bolluk ve refah getireceğine inancım tamdır.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.