Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’dan A Haber’e özel Ukrayna – Rusya savaşı yorumu: Ukrayna’daki durum bir trajedi


Antalya’da düzenlenen Dış ilişkiler Forumu’nda bulunan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, A Haber’e hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Ukrayna ile Rusya arasındaki harbe değinen Rama “Bu bir trajedi” dedi. Edi Rama, “Demokratik bir ülkenin silahlarla saldırıya uğruyor olması kabul edilebilir bir şey değil. Bu şekilde bir trajedi insanların günlük yaşamının bir parçası olması imkansız.” şekline konuştu.

Antalya Dış ilişkiler Forumu zamanı anlara sahne olmaya devam ediyor.

Rusya-Ukrayna savaşının son bulması için de dünyaya örnek olan zirveye mühim siyasal adlar katılıyor.

“GİTTİKÇE ÜNÜ ARTAN BİR DİPLOMASİ FORUMU”

A Haber canlı yayınında konuşan Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’la biz esasen tertipli olarak görüşüyoruz. Burada Antalya’da onu görmek oldukça güzeldi. Gittikçe ünü artan bir dış ilişkiler forumu burası. Cenk durumu var, fiyatlar ve enerji krizi son aşama zorlayıcı mevzular bunlar.” şeklinde konuştu.

“UKRAYNA’DAKİ DURUM TRAJEDİ”

“Ukrayna’daki durum bir trajedi” açıklamasını meydana getiren Rama, “Provokasyon ve mantık olmaksızın çıkmış bir cenk. Ukrayna’yı destekliyoruz. Demokratik bir ülkenin silahlarla saldırıya uğruyor olması kabul edilebilir bir şey değil. Bu şekilde bir trajedi insanların günlük yaşamının bir parçası olması imkansız.” dedi.

Venezuela Dışişleri Bakanı A Habere konuştu

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.