A Haber ekibi Ukrayna’da yaralandı! Detayları A News Yayın Koordinatörü Orhan Sali aktardı


Son dakika… Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının 5. gününde devam ediyor. Ukrayna ordusu Kiev civarlarında Rus askerlerine karşı direniyor. Lviv’de A News Gösterim Koordinatörü Orhan Sali ve kameraman Taha Hazar, Ukrayna’da arbedenin ortasında kaldı ve yaralandı. Lviv’de olan biteni aktaran Sali, yaşadıkları korku dolu anları söyledi.

A News Gösterim Koordinatörü Orhan Sali, Rusya Ukrayna savaşındaki son gelişimleri Lviv’den aktardı.

A HABER EKİBİ UKRAYNA’DA YARALANDI

Bilgileri aktaran A News Gösterim Koordinatörü Orhan Sali, kameraman Taha Hazar, Ukrayna’da arbedenin ortasında kaldığını bildirdi.

“KABURGAM KIRILDI, ARKADAŞIMIN İSE PROTEZ DİŞİ AYRILDI”

Orhan Sali, “Lviv’de haber esnasında bir arbedenin ortasında kaldık. Nereden geldiği belli olmayan bir grubun saldırısına uğradık. Daha önceki yayınlarda da belirtmiştik. Burada kimin ne olduğu belli değil. Yaralandıktan sonrasında hastaneye gittik elim morardı ve şişti. Sol tarafımda da aldığım darbeler vardı. Kameraman dostum Taha Hazar da başından ve yüzünden darbe aldı. Acil servise gittik. Doktorlar süratli bir halde ilgilendi. Benim sol kaburgamda kırılmalar var. Taha Hazar’ın da diş protezi ayrıldı. Sıkıntılı bir coğrafyadayız tedaviye ulaşmak zor.” dedi.

RUSYA-UKAYNA SAVAŞINDA SON DURUM NE?

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırısının 5. gününde devam ediyor. Ukrayna ordusu Kiev civarlarında Rus askerlerine karşı direniyor.

Ukrayna, Kiev merkezine 25 kilometre mesafedeki İrpin şehrine girmeye çalışan Rus birliklerinin püskürtüldüğü deklare etti.

Ukrayna Devlet Hususi Iletişim Servisi’nden gelen son bilgilere gore, Kiev ve Harkov’da tekrardan patlama sesleri duyuldu.

Rusya Müdafa Bakanlığı, Berdyansk ve Enerhodar’ın ele geçirildiğini deklare etti.

Birleşmiş Milletler, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının peşinden şu ana kadar 422 bin mültecinin komşu ülkelere geçtiğini, 102 sivilin öldüğünü bildirdi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ise “Şu ana kadar 4 bin 500 rus askeri öldürüldü dedi ve Rus askerlerine “Silahlarınızı bırakın ve gidin.

Komutanlarınıza, propagandacılarınıza inanmayın. Bir tek hayatınızı kurtarın”
sözleriyle davet yapmış oldu.

Kiev’de cumadan bugüne dek sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı.

Peşinden çatışmaların yoğun olduğu, Harkov’da da sokağa çıkma yasağı diye deklare edildi.

Ukrayna ordusu, Kiev civarlarında bir şehri ele geçirmeye çalışan Rus askeri birliklerinin girişimlerini engellediğini duyurdu.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.