A Haber dünyanın gözünü çevirdiği noktada! Ukrayna Lviv’de neler oluyor?


A Haber harp noktalarındaki haber nöbetini sürdürüyor. Sıcak noktalardaki gelişmeler anlık olarak ekran geliyor. Polonya üstünden Ukrayna’ya giriş meydana getiren ve Lviv’e ulaşan A News Haber Koordinatörü Orhan Sali, “Şu anda Lviv’de sakin bigün yaşanıyor sadece yakıt sıkıntısı var. Odessa’da çatışmalar sürüyor” ifadelerini kullandı.

A News Haber Koordinatörü Orhan Sali’nin aktardıkları:

Ukrayna’nın savunması devam ediyor. Rusya tarafınca ele geçirildiği söylenen bölgeler var sadece Ukrayna yönetimi bunların doğru olmadığını açıkladı Lviv’de şu anda sakin ve sessiz bir hava hakim. Polonya sınırında buraya geliş yaptık biz. 60 kilometrelik mesafenin tamamı kuyruklarla dolu.

Ülkeden gitmeye çalışanlar burada uzun kuyruklar oluşturdu. 18-60 yaş arası Ukraynalı adamların ülkeyi terk etmesi yasaklandı. Odessa’da çatışmalar sürüyor. Kiev girişlerin büyük bir kısmı engelleniyor. Başkent Kiev’de besin ve yakıt sıkıntısının olduğu biliniyor. Şu anda Lviv’de yakıt sorun var yalnız birkaç tane benzin istasyonu çalışıyor.

İnsanlar Ukrayna’nın çeşitli şehirlerinden Lviv’e ulaşıp buradan ülkeyi terk etmeye çalışıyor. Burada bir insanlık dramı yaşanıyor. Rusya’ya karşı meydana getirilen yaptırımlar etkisiz kaldı. Ukrayna halkı ülkesini korumak için çaba sarfediyor. Ukrayna’da sivil halka silahlar dağıtılıyor. “

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.